fbpx

Zmywarka do zabudowy – praktyczny sprzęt

2 sierpnia, 2012

Mimo że już dawno przestaliśmy uważać zmywarkę za luksus, wielu z nas wzbrania się przed jej kupnem. Niestety wiele osób uważa, że zmywarka do zabudowy jest niepotrzebna. Czy aby na pewno? To urządzenie pozwoli nam przecież zaoszczędzić pieniądze i sporo czasu!

Zmywarka do zabudowy – oszczędność czasu

Najważniejszym argumentem by kupić zmywarkę jest oszczędność czasu. Niewielu z nas lubi po dobrym obiedzie stanąć przed zlewozmywakiem, pełnym brudnych talerzy, sztućców i garnków. Zwłaszcza kiedy reszta rodziny w tym czasie odpoczywa, lub pije kawę. Natomiast zmywarka do zabudowy nie dość, że pozmywa naczynia, to jeszcze może być prawie niesłyszalna.

Zmywarka do zabudowy – oszczędność wody

Drugi ważny argument, to oszczędność wody. Kiedy zainwestujesz w zmywarkę do zabudowy, dostrzeżesz że rachunki będą znacznie niższe. Dzieje się tak, dlatego że zmywarka do zabudowy pracuje w obiegu zamkniętym – podczas jednego zmywania korzysta z tej samej wody, oczyszczając ją filtrami. Zmywając naczynia ręcznie, każdorazowo zużywamy około 10 l wody, co daje przeciętnie około 50, a czasami nawet do 90 l wody dziennie. Nowoczesna zmywarka zużywa na jedno zmywanie ok. 9-12 l i zazwyczaj włączana jest tylko raz dziennie. W ten sposób jesteśmy w stanie zaoszczędzić nawet 70% -80% wody przeznaczonej do zmywania. Dodatkowo konsekwencje zmywania ręcznego są takie, iż detergenty niszczą nam dłonie. Więc, w większości dotyczy to Pań, szanujmy swoją urodę i czas.

Zmywarka do zabudowy – efektywność

Dodać można jeszcze, że raczej niemożliwe jest w zmywaniu tradycyjnym osiągnięcie tak sterylnego efektu. Zwłaszcza, że zmywarki posiadają czujniki na przykład twardości wody, rodzaju i stopnia zabrudzenia naczyń. Nasze mycie ręczne naczyń nie dorówna zmywarce. Jeżeli już raz ktoś „spróbuje zmywarki” to poczucie czystości naczyń nabiera całkiem innego wyrazu.

Warto zaprojektować meble kuchenne w ten sposób, aby znalazło się w nich miejsce dla zmywarki, która umili i ułatwi nam życie. Niezbędne jest również umieszczenie w pobliżu zmywarki segregacji na odpady.

Więcej informacji o urządzaniu na stronie funkcjonalnekuchnie.pl