fbpx

Targi Salone Internazionale del Mobile Mediolan

22 kwietnia, 2014

Targi Salone Internazionale del Mobile Mediolan organizowane są, głównie w kompleksie Fiera Milano w miejscowości Rho. To największe w Europie i najbardziej prestiżowe targi wzornictwa przemysłowego. Przyciągają tysiące wystawców oraz setki tysięcy zwiedzających z całego świata. Ale tak naprawdę, to cały Mediolan żyje tym wydarzeniem. Przez tydzień odbywa się w całym mieście, mnóstwo imprez towarzyszących.

Targi Salone Internazionale del Mobile Mediolan – historia

Historia targów sięga 1961 roku, gdy zaczęły się jako niewielka, lokalna impreza promująca meble włoskie. Natomiast w 1967 roku organizatorzy targów, zaprosili wystawców międzynarodowych. W związku z tym, targi zmieniły swoją nazwę na Salone Internazionale del Mobile

targi salone internazionale mediolan

Targi w Mediolanie odwiedza mnóstwo gości

Przyciągnęło tam i nas, pasjonatów nowości, interesującego wzornictwa. Same budynki targowe, zaprojektowane przez architekta Massimiliano Fuksasa, zrobiły na nas ogromne wrażenie. Budynki zachwycają awangardową architekturą, ale też dzięki starannemu zaplanowaniu, systemowi oznaczeń i tras dla zwiedzających są niezwykle funkcjonalne.

Targi Salone Internazionale del Mobile Mediolan – ciekawostki

Najbardziej interesowały nas oczywiście meble kuchenne. Trudno pokazać wszystkie zdjęcia, ale to co nas zafascynowało to stonowane kuchnie, które nie wiedzieć gdzie się kończą. Meble płynnie przechodzą do salonu. Pomiędzy kuchnią a salonem pięknie prezentuje się masywna wyspa i na pierwszy rzut oka widzimy geometryczne bryły mebli, które prezentują się tak samo dobrze w kuchni, jak i salonie. Fantastyczne struktury drewna dominowały na targach. Oczywiście biel, beże, kremy i czerń są nadal na topie. Mnóstwo firm prezentowało systemy, za pomocą których można ukryć całą kuchnię.

Wiadomo, nie każdy kocha aż taką nowoczesność, dlatego kuchnie drewniane też obejrzeliśmy i stwierdzamy, że nie mamy się czego wstydzić. Nasze meble z frontami drewnianymi polskich producentów, mogą konkurować z tymi prezentowanymi na targach.

Urzekły nas również stalowe zlewozmywaki. Piękna, błyszcząca stal dodawała elegancji dużym, wygodnym komorom.

Czy takie blaty się jeszcze robi? Może we Włoszech tak, ale u nas?

Taka lodóweczka Smeg w garażu … niezła sprawa!
Bucik Kopciuszka ? Projektanci mają fantazję. Taka świąteczna niespodzianka.
I jeszcze jedna ciekawostka z targów – kuchnia stojąca w strumieniach wody.

Zapraszam Cię do odwiedzenia galerii naszych mebli.