fbpx

Piękna kuchnia nowoczesna z salonem

17 lipca, 2019

Kuchnia marzenie … kuchnia piękna, nowoczesna, funkcjonalna i ergonomiczna, biorąc oczywiście pod uwagę możliwości pomieszczenia połączonego z salonem. A pomieszczenie nie było łatwe. Kuchnia mała, a salon ogromny. Na początku naszej współpracy, życzeniem klientów było zabudowanie tylko dwóch ścian w kuchni. Z czego wynikało bardzo mało miejsca na pracę w kuchni. Mimo tego, że klienci jasno sprecyzowali czego oczekują, można było podpowiedzieć kilka fajnych rozwiązań. Bardzo miłe uczucie, kiedy klient zdaje się na nasze porady, pomimo braku wcześniejszej znajomości. A jeszcze bardziej satysfakcjonującym wydaje się fakt, że klient nie znał naszych realizacji, a mimo to zdecydował się na nasze usługi. I tak, w wyniku naszej współpracy, powstała piękna kuchnia nowoczesna połączona z salonem.

Nowoczesna kuchnia z salonem. Jakie materiały wybrać?

piękna kuchnia nowoczesna z salonem

Kuchnia nowoczesna – materiały

Kuchnia nowoczesna kojarzy się przeważnie z połyskiem na frontach. W naszej realizacji kuchni z salonem, szafki kuchenne są z drewna. Z pewnością prosta forma, pięknej płyty laminowanej (produkt premium firmy Egger) ze strukturą dębu, w połączeniu z czarnym blatem z konglomeratu, nadaje ultra nowoczesności. Natomiast ścianę między blatem a szafkami górnymi zabezpiecza białe szkło. Ponieważ kuchnia nowoczesna, to jak najprostsza forma szafek i tym sposobem na frontach meblowych nie ma uchwytów (z wyjątkiem cargo i zmywarki). Zastosowano bez uchwytowe rozwiązania otwierania frontów. Systemy szuflady z TIP-ON Blumotion do Tandembox antaro, oraz zawiasy tip-on do drzwiczek.

piękna kuchnia nowoczesna z salonem

Salon nowoczesny – materiały

Salon natomiast jest iście nowoczesny. Cała, niespełna dziesięciometrowa ściana, to zestaw mebli w połysku.

W sumie, to wysoka zabudowa z kuchni, płynnie przechodzi do salonu. Wszystkie szafki i szuflady są z bez uchwytowym systemem otwierania. Prostota i minimalizm są tutaj w roli głównej.

Pięknym dopełnieniem jest duży stół i stoliki kawowe, ze strukturą drewna, które jest w kuchni. Natomiast podstawy blatów wykonane z chromonikieliny dodają szyku salonowi.

salon nowoczesny

Funkcjonalne rozwiązania w kuchni nowoczesnej

W kuchni nowoczesnej zastosowane zostały funkcjonalne rozwiązania, które bardzo ułatwiają pracę, a jednocześnie sprawiają, że kuchnia jest minimalistyczna. Na półkach Le Mans umieścisz wszystkie garnki, a dostęp do nich będzie niezwykle łatwy. System Tandem natomiast, porządkuje w jednym miejscu nasze zapasy, które nie wymagają chłodzenia.

Fajnym rozwiązaniem jest również wąskie cargo, w którym ukrywają się ściereczki kuchenne, a półka dolna pomieści detergenty przydatne w kuchni.

Na uwagę zasługują również urządzenia do zabudowy w meble. Widoczny na ujęciu poniżej wbudowany okap firmy Falmec, doskonale sprawdza się w kuchni. Świetnie radzi sobie z zapachami, a przy tym jest cichy.

Pięknie prezentują się czarne urządzenia kompaktowe Bosch.

zabudowa meblowa z urządzeniami bosch

Kawa z ekspresu jest wyśmienita …

Polecamy!

Oto finał naszej współpracy … ?