fbpx

Kuchnia w stylu angielskim. Ponadczasowy design.

8 lipca, 2021

Kuchnia w stylu angielskim

Kuchnia w stylu angielskim powinna być przytulna, ale zawsze jest elegancka i czasem nieco konserwatywna. Aranżacja takiego wnętrza wykonana jest z przepychem. Ale nie przesadnym, a poprzez dodanie wielu subtelnych dodatków, w kuchni jest sielski, domowy klimat.

Wnętrza w stylu angielskim

Styl angielski wywodzi się z epoki wiktoriańskiej, podczas której Wielka Brytania była potęgą gospodarczą. Rozwój przemysłu przyczynił się do wzrostu zamożności niektórych warstw społecznych, które stać było na kupno nowych mebli, dekoracji i tkanin. Z jednej strony w tej epoce panował dobrobyt, zamiłowanie do przepychu i nadmiernej ornamentyki, a z drugiej strony tendencje te były poskramiane przez społeczne obyczaje, gdzie dom i rodzina to w angielskim stylu wartości szczególnie podkreślane.

Dom urządzony w stylu angielskim robi duże wrażenie tzw. efekt wow! ale zarazem jest przytulny i kolorowy. Niezwykle stylowy, a jednocześnie wprowadza niepowtarzalną atmosferę w domowym zaciszu.

Styl angielski dominuje w dużych pomieszczeniach. Duże okna, pastelowa kolorystyka, na tkaninach i kanapach kwiatowe wzory – inspiracje okresem wiktoriańskim, a nade wszystko detale, które kontrastują ze ścianami, odwołują się do stylu angielskiego. We wnętrzach w stylu angielskim królują wygodne kanapy. Na kanapach i fotelach miękkie narzuty, a przy nich dywany. W aranżacji nie może zabraknąć kwiatów … mnóstwa kwiatów, zarówno żywych jak i na dekorach zasłon czy tapicerki meblowej.

Ważnym punktem we wnętrzach angielskich powinien być okazały kominek. Natomiast jeśli nie ma możliwości umieszczenia kominka, w pomieszczeniach znajduje się wiele świec.

Przewodnie kolory we wnętrzach w stylu angielskim, to: odcienie beżu, błękitów, jasnej czerwieni, zieleni oraz różu. W salonie warto postawić na podłogę drewnianą, natomiast w kuchni i łazience zdecydować się na płytki ceramiczne, ułożone najlepiej w szachownicę.

Propozycja kuchni w stylu angielskim

Kuchnia, serce naszego domu, to idealna przestrzeń do aranżacji w stylu angielskim. Nasza propozycja kuchni w stylu angielskim, to przede wszystkim meble drewniane. W realizacjach mebli pojawia się drewno jasne i ciemne. Drewno sprawia, iż z biegiem lat meble są nadal modne, a zarazem nabierają klasy.

Ozdobne fronty w konstrukcji płycinowo – ramowej z okuciami metalowymi, bądź z ceramiki są nieodzownym elementem stylu angielskiego.

W kuchniach stylu angielskim króluje bogactwo zdobień. Meble ozdobimy efektownymi rzeźbieniami na pilastrach jak i na listwach wieńczących. Godną uwagi dekoracją będą przeszklenia witryn z ornamentami, bądź z dekoracyjnymi szprosami. Piękną i ciepłą atmosferę w kuchni stworzą uchwyty ceramiczne z motywem kwiatowym. Aranżacja kuchni jest zawsze przemyślana i spójna, zarazem ergonomiczna i funkcjonalna, a styl angielski bez wątpienia podkreśla tradycję oraz rodzinne wartości.

W naszych realizacjach mebli kuchennych w stylu angielskim, na blatach zdecydowanie dominują granity i konglomeraty, w związku z tym kuchnie „żyją” długie lata.

Planujesz wykonanie kuchni w stylu angielskim? Jest to nie lada przedsięwzięcie. Zachęcamy do kontaktu – zaprojektujemy i wykonamy kuchnię Twoich marzeń.