fbpx

Kolor czerwony w kuchni – czerwone inspiracje i ciekawostki

17 sierpnia, 2012

Czerwień, jest kolorem najgorętszym ze wszystkich, kolorem życia i silnych emocji. Czerwień ma wiele znaczeń. W Chinach na przykład symbolizuje szczęście, piękno, powodzenie i miłość. Panny młode do ślubu zakładają czerwone suknie. Natomiast w południowej Afryce kolor czerwony, jest kolorem żałoby.

Kolor czerwony w Polsce

W Polsce przyjęło się, że kolor czerwony dziewczyny zakładają na studniówkę, a później w czasie matury. Zapewne niejedna kobieta marzyła kiedyś o czerwonej sukience, bluzce czy spódniczce? W latach 90-tych XX wieku, był to kolor szokujący, dla bardzo odważnych dziewczyn. Bynajmniej ja, wówczas nastolatka, tak to odbierałam. Na szczęście to się zmieniło. Już nie tylko kobiety, które chcą dodać sobie seksualności noszą czerwone ubrania, ale również panie, które są dynamiczne i chcą się realizować.

Kolor czerwony w kuchni

Kolor czerwony pojawił się nie tylko w kuchni, ale i w innych wnętrzach. Z uwagi na to, że jest bardzo energetyzujący, nie jest zbyt często stosowany, ale bardzo przyciąga uwagę klientów. Zdarzają się osoby, które od zawsze marzyły o kolorze czerwonym w kuchni i chcą, aby ten kolor dominował w ich pomieszczeniu. W przeciwieństwie do osób, dla których szczytem szaleństwa będzie już kilka czerwonych dodatków.

Kuchnia czerwona

Kuchnia czerwona dobrze wygląda, a zwłaszcza w połączeniu z czernią, szarością lub bielą. Meble kuchenne z czerwonymi frontami tworzą piękne nowoczesne wnętrze. Intensywna czerwień jest bardzo dobrym kontrastem do białych kafli czy blatów kuchennych.

kolor czerwony w kuchni w połączeniu z bielą

Warto jednak pamiętać o innych domownikach, zanim podejmiesz decyzję o zamówieniu kuchni w kolorze czerwonym. Intensywna czerwień użyta w nadmiarze we wnętrzu, nie będzie podobać się każdemu. W związku z tym, trzeba uzgodnić z rodziną, czy dla nich też będzie przyjemnością spożywanie posiłków w tej kolorystyce.

kolor czerwony w kuchni panel na ścianie

Kolejny problem pojawia się, kiedy kuchnia jest otwarta na salon. Jak wówczas połączyć te pomieszczenia, żeby wyglądały spójnie? Myślę, że rozwiązanie będzie widoczne podczas prezentacji projektu w programie Cad Kuchnie.

kolor czerwony w kuchni

Chcesz być na bieżąco, na fanpage znajdziesz więcej inspiracji.