fbpx

Czym czyścić meble kuchenne?

2 sierpnia, 2012

Często zastanawiamy się nad doborem odpowiednich środków, które pomogą nam w skutecznym czyszczeniu, odświeżaniu i regeneracji naszych mebli. Idealnym rozwiązaniem – do powierzchni mebli są preparaty marki OTTIMO. Zatem, czym czyścić meble kuchenne?

Czym czyścić meble kuchenne – fronty matowe

Czym czyścić meble kuchenne z frontami matowymi? Odpowiednim preparatem, aby czyścić meble kuchenne z frontami matowymi jest zestaw Ko 770 000 OTTIMO Furniture Care Kit. Konkretnie możemy czyścić i regenerować fronty z drewna naturalnego, forniru lakierowanego oraz fronty z tworzyw drewnopodobnych, czyli z płyty laminowanej.

czym czyścić meble kuchenne fronty matowe
W zestawie znajdziemy dwie buteleczki z preparatami i dwie ściereczki.

Pierwszy z nich, Mebel Kur 3000 ma kolor biały i dość intensywny zapach. Zapach nie jest toksyczny i w miarę szybko ulatnia się. Mleczkiem, przy użyciu ściereczki z zestawu, czyścimy meble kuchenne, z frontami wcześniej wymienionymi. Preparat ten skutecznie usuwa ślady po tłuszczach, naklejkach, wosku, długopisie, pisakach, a nawet paście do butów czy nikotynie. Używanie tego produktu nie zmienia stopnia połysku frontu, a na dodatek działa antystatycznie.

Kiedy meble kuchenne zostaną wyczyszczone mleczkiem, należy użyć drugiego preparatu z zestawu – Mebel Frisch 3000. Płyn ma konsystencję olejku o zapachu cytrynowym. Preparat ten intensywnie odświeża, zabezpiecza i regeneruje meble kuchenne. Mimo, iż nie zawiera wosku i silikonu, doskonale radzi sobie z szarymi plamami po wodzie i alkoholu, ożywia kolory i przywraca meblom ich pierwotny wygląd. Niestety nie nadaje się do stosowania na powierzchniach o wysokim połysku, woskowanych i olejowanych. Jest produktem, który nie wchodzi w reakcje z powierzchnią lakierowaną.

Oba preparaty wyprodukowane są na bazie wody.

Preparaty z zestawu, można zakupić osobno.

Czyszczenie mebli matowych – zapamiętaj

Podstawą funkcjonowania systemu Ottimo Mebel Kur 3000 + Ottimo Mebel Frisch 3000 jest cykliczne stosowanie preparatów co 2-3 tygodnie, lub częściej w przypadku zabrudzeń. W międzyczasie powierzchnię mebli, należy przecierać suchą ściereczką bez używania detergentów, oraz jakichkolwiek innych środków czyszczących lub pielęgnujących.

Czym czyścić meble kuchenne – regeneracja połysku

Innego rodzaju pielęgnacji wymagają meble o wysokim połysku. Idealnym środkiem do usuwania delikatnych rys i polerowania miejsc matowych, jest zestaw Ko 50350 Zestaw Ottimo High Gloss Refresher. Zestaw zawiera preparat usuwający delikatne rysy, dwie ściereczki oraz klocek filcowy. Przywraca głębię koloru i pierwotny połysk powierzchni.

czym czyścić meble kuchenne połysk
Ko 50350 Zestaw Ottimo High Gloss Refresher

Regeneracja mebli w połysku – zapamiętaj

Podstawą funkcjonowania systemu Ottimo High Gloss Refresher jest cykliczne stosowanie środka 1-2 razy w roku. W międzyczasie meble należy czyścić tradycyjnie, stosując ściereczkę z mikrofibry.

Warto zwrócić uwagę na produkty do czyszczenia mebli, ponieważ kiedy mamy meble kuchenne dobrze oświetlone, widać każdą niedoskonałość.

Na naszym profilu na instagramie, znajdziesz mnóstwo ciekawych inspiracji. Zapraszam!