Cegła w kuchni – aranżacje, inspiracje i pomysły
Cegła sprawia, że wnętrze staje się przytulne i nabiera charakteru. Potrafi zwykłej przestrzeni nadać efekt „wow!”, ponieważ nadaje zwykłej białej ścianie – ciepło i charakter. Wprowadza teksturę i oryginalność. Kiedyś pozostawiana była na ścianach jedynie w budynkach z historią, jako oryginalny element wnętrza podkreślający jego charakter. Następnie cegła doczekała się niechlubnego etapu w swej historii. Dlaczego? Ponieważ w latach 60-tych nadużywano tego materiału, głównie w domach amerykańskich i Europy Zachodniej. Natomiast w Polsce wówczas królowała boazeria. Cegła wraca do łask, pojawiając się także w kuchni. I świetnie, ponieważ to dodatek nie tylko stylowy, ale też praktyczny. A najlepsze w niej jest to, że pasuje do każdego stylu i każdego materiału – drewno, metal, kamień. Reasumując wszystkie wnętrza dobrze czują się w towarzystwie cegły. Poniżej więcej na temat: „Cegła w kuchni- aranżacje i inspiracje”.
Cegła w kuchni – czy zastąpi płytki?
Cegła odpowiednio zaimpregnowana staje się wodoodporna, ale z pewnością kiedy ukryjemy ją za szybą, zaprezentuje się równie efektownie. Pięknie wygląda skomponowana z dowolną glazurą, czy to pokryta farbą, czy jedynie zaimpregnowana. Ceglana ściana może stać się przede wszystkim, narzędziem do wyznaczenia stref. Umieszczona na ścianie z pewnością wyodrębni jadalnię od strefy kuchennej, lub przeciwnie może zagościć jedynie kuchni, na przykład wyłącznie nad blatem roboczym. Może pokryć ściankę oddzielającą kuchnię od salonu, albo wybraną ścianę, która stanie się główną ozdobą wnętrza, lub na której postawimy wart wyeksponowania mebel. Jak najbardziej, cegła może zastąpić płytki nad blatem.
Cegła w kuchni industrialnej – aranżacje, pomysły, inspiracje
Cegła chyba najczęściej wykorzystywana jest w stylu industrialnym, z racji jego surowego charakteru. Oczywiście pasuje tu jak ulał. Cegła w kuchni industrialnej będzie najlepiej się prezentować w czystej postaci, bez grama farby. Podkreśla ascetyczność kuchni, ożywiając ją i „udomowiając”. To właśnie w tym stylu bezkarnie uchodzi jej pojawienie się na wszystkich ścianach. Naga cegła, metalowe szafki i lampy z recyclingu, stworzą we wnętrzu klimat bistro. Pozostaniemy bezwzględnie w tym klimacie, jeśli na ścianie wyłożonej cegłą, zaaranżujemy ciekawy neon, lub plakat, wówczas kuchnia będzie w stylu industrialnym.
Cegła w kuchni tradycyjnej – aranżacje, pomysły, inspiracje
Zupełnym przeciwieństwem kuchni industrialnej jest kuchnia tradycyjna, ale podobnie i tutaj cegła w kuchni sprawdza się wyśmienicie. Cegła w kuchni tradycyjnej wprowadzona umiejętnie, na niewielkich obszarach – jako nietuzinkowe zastępstwo kafli nad stylowym piecem, lub jako tło dla odkrytych półek, na których wyeksponujemy miedziane rondle (bądź talerze), będzie zdobić i podkreślać tradycyjność wnętrza. Dobrze współgra z wzorzystymi tkaninami, a nawet dywanami. Świetnie na jej tle prezentują się ozdobne fronty zabudowy z płycinami i bogatymi uchwytami, a nawet fikuśne gzymsy.
http://segretofinishes.com/finishes-2/cabinets http://www.homebunch.com/interior-design-ideas-115/ https://pl.pinterest.com/pin/3799980911976615/
Cegła w kuchni nowoczesnej – aranżacje, pomysły, inspiracje
O dziwo, cegła dobrze współgra także z kuchniami nowoczesnymi, a nawet minimalistycznymi. Jeszcze bardziej podkreśli nowoczesne elementy. W takich kuchniach najczęściej pomalowana jest na biało, szaro, a nawet czarno. Mur należy zaimpregnować odpowiednim środkiem do klinkieru lub cegieł, a później pomalować. Bez względu na to, czy wybierzemy farbę silikonową, czy akrylową, z połyskiem, czy matową, ważnym aspektem jest, by była „oddychająca”. Odpowiednich rad powinien udzielić sprzedawca.
Cegła nie boi się połączenia z cementowymi płytkami w stylu marokańskim na ścianie, z wzorem 3D na podłodze, ani z tapetą. Współgra również z nowoczesnym oświetleniem led, które wydobywa z niej niepowtarzalny klimat. Przede wszystkim wprowadza idealną równowagę do kuchni minimalistycznej, ocieplając proste formy szafek, a jednocześnie je uwydatniając i podkreślając ich chłodny charakter.

Cegła w kuchni prowansalskiej i skandynawskiej – aranżacje, pomysły, inspiracje
Godna uwagi jest cegła w kuchni w stylu prowansalskim, podobnie w stylu skandynawskim. Prawdopodobnie ze względu na to, że najczęściej jest pozostawiona w wersji naturalnej, lub pomalowana na biało, albo też rozmyta bielą. Wydaje się w takiej odsłonie idealnie komponować z bielą szafek, kafli lub też drewnianym blatem. Pasować będzie do niej i zasłonka w kratę i obrus w kwiaty lawendy. Nie będzie się gryźć nawet z podłogą-szachownicą. Stanie się dobrym tłem dla wiekowego kredensu, lub stylizowanej półki na konfitury. Z pewnością kwiaty bądź zioła w jej towarzystwie nadadzą wnętrzu bajkowego i sielskiego charakteru.
http://indulgy.com/post/KXYp2fPTD2/love-this-brick-wall http://www.apartmenttherapy.com/why-it-works-halle-jeffs-bold-kitchen-217371 https://pl.pinterest.com/pin/362539838725752919/ http://m.finn.no/realestate/homes/ad.html?finnkode=47644277&ov=m http://www.remodelaholic.com/tiny-kitchen-renovation-faux-painted-brick-backsplash/ https://www.delikatissen.com/wp-content/2012/06/84.jpg
Cegła pasuje do każdego wnętrza, zdobi i jest ponadczasowa. Prawdopodobnie o ogromnym szczęściu mogą powiedzieć te osoby, u których w starych domach czy w mieszkaniach w kamienicy, wystarczy tę cegłę tylko odsłonić. Pozostali mogą liczyć na cegłę porozbiórkową, lub zaopatrzyć się w nią w markecie budowlanym. Biorąc pod uwagę oszczędności, wskazane będą materiały imitujące cegłę. Takim ekonomicznym, a jednocześnie szybkim rozwiązaniem, będzie tapeta z wykonana na zamówienie.
Podsumowując, ponieważ cegła jest ciekawym i urokliwym materiałem dizajnerskim. Umiejętnie wprowadzona do wnętrza, ze zwykłej kuchni zrobi gwiazdę.
Podoba Ci się strona drewland.pl – zapraszam do zajrzenia na fanpage Drewland.