Zmywarka do zabudowy w meble kuchenne

Sierpień 2, 2012 By In Blog No Comment

Zmywarka do zabudowy w meble kuchenne.

Mimo że już dawno przestaliśmy uważać zmywarkę za luksus, wielu z nas wzbrania się przed jej kupnem i zamontowaniem w meble kuchenne uważając, że jest niepotrzebna. Czy aby na pewno? To urządzenie pozwoli nam przecież zaoszczędzić pieniądze i sporo czasu!

Najważniejszym argumentem by kupić zmywarkę jest oszczędność czasu: niewielu z nas lubi po dobrym obiedzie stanąć przed zlewozmywakiem pełnym brudnych talerzy, sztućców i garnków. Drugi ważny argument, to oszczędność wody: zainwestuj w zmywarkę a zobaczysz, że rachunki będą znacznie niższe. Jest tak, dlatego, że zmywarka pracuje w obiegu zamkniętym (podczas jednego zmywania korzysta z tej samej wody, oczyszczając ją filtrami).

Zmywając naczynia ręcznie, każdorazowo zużywamy około 10 l wody, co daje przeciętnie około 50, a czasami nawet do 90 l wody dziennie. Nowoczesna zmywarka zużywa na jedno zmywanie ok. 10-12 l i zazwyczaj włączana jest tylko raz dziennie. W ten sposób jesteśmy w stanie zaoszczędzić nawet 70% -80% wody przeznaczonej do zmywania. Konsekwencje zmywania ręcznego są również takie, iż detergenty niszczą nam dłonie. Więc (w większości dotyczy to Pań) szanujmy swoją urodę i czas.

Dodać można jeszcze, że raczej niemożliwe jest w zmywaniu tradycyjnym osiągnięcie tak sterylnego efektu. Jeżeli już raz ktoś „spróbuje zmywarki” to poczucie czystości naczyń nabiera całkiem innego wyrazu.

Warto zaprojektować meble kuchenne w ten sposób, aby znalazło się miejsce dla zmywarki, która umili i ułatwi nam życie.

zmywarka do zabudowy w meble kuchenne

zmywarka do zabudowy w meble kuchenne

zmywarka do zabudowy w meble kuchenne

Dodaj komentarz