Meble kuchenne czyszczenie i regeneracja

Sierpień 2, 2012 By In Blog No Comment

Meble kuchenne czyszczenie i regeneracja.

Często zastanawiamy się nad doborem odpowiednich środków, które pomogą nam w skutecznym czyszczeniu, odświeżaniu i regeneracji naszych mebli. Idealnym rozwiązaniem – dla wszystkich rodzajów mebli: meble z drewna naturalnego, meble fornirowane, meble z płyty laminowanej, a także meble lakierowane – zarówno nowych jak i antycznych – jest zestaw Furniture Care Kit firmy Ottimo. W zestawie znajdują się dwa profesjonalne środki – Mebel Kur 3000 oraz Mebel Frisch 3000

Pierwszy z nich – Mebel Kur 3000 – znajduje zastosowanie przy gruntownym czyszczeniu powierzchni meblowych, a także przedmiotów z tworzyw sztucznych, marmuru i sztucznej skóry. Skutecznie usuwa ślady po tłuszczach, naklejkach, wosku, długopisie, pisakach, a nawet paście do butów czy nikotynie. Nie zmienia stopnia połysku. Dodatkowo działa antystatycznie. Drugi preparat – Mebel Frisch 3000 – przystosowany jest do odświeżania i regeneracji. Mimo, iż nie zawiera wosku i silikonu, doskonale radzi sobie z szarymi plamami po wodzie i alkoholu, ożywia kolory i przywraca meblom ich pierwotny wygląd. Niestety nie nadaje się do stosowania na powierzchniach o wysokim połysku, woskowanych i olejowanych. Oba preparaty wyprodukowane są na bazie wody.

meble kuchenne czyszczenie regeneracja

Innego rodzaju pielęgnacji wymagają meble o wysokim połysku. Idealnym środkiem – zarówno do ich codziennej pielęgnacji jak i do odświeżenia przymatowionych powierzchni – jest zestaw Hochglanz-MöbelpolishKo 503 500. Zestaw zawiera specjalistyczną pastę polerską, dwie ściereczki oraz klocek filcowy. Polerując meble zabezpieczamy je przed zarysowaniami, osiadaniem kurzu i tłuszczu oraz przed powstawaniem plam i smug.

meble kuchenne czyszczenie regeneracja

 

Dodaj komentarz