Kolor czerwony w życiu w kuchni.

Sierpień 17, 2012 By In Blog No Comment

Kolor czerwony w życiu w kuchni.

Czerwień, kolor najgorętszy ze wszystkich, kolor życia i silnych emocji. Czerwień ma wiele znaczeń. W Chinach jest kolorem szczęścia, powodzenia i miłości. Panny młode do ślubu zakładają czerwone suknie. Natomiast w południowej Afryce jest kolorem żałoby. W Polsce przyjęło się, że dziewczyny zakładają „coś” czerwonego na studniówkę, a później w czasie matury. Zapewne niejedna kobieta marzyła kiedyś o czerwonej sukience,  bluzce czy spódniczce ? W latach 90-tych XX wieku był to kolor szokujący, dla bardzo odważnych dziewczyn. Bynajmniej ja – wtedy nastolatka – tak to odbierałam. Na szczęście to się zmieniło. Już nie tylko kobiety, które chcą dodać sobie seksualności noszą czerwone ubrania, ale również panie, które są dynamiczne i chcą się realizować.

We wnętrzach również pojawił się ten energetyzujący kolor. Może niezbyt często stosowany, ale przyciąga uwagę klientów. Są osoby, które od zawsze marzyły o tym kolorze i chcą aby czerwień dominowała w ich pomieszczeniu. Dla niektórych osób szczytem szaleństwa będą czerwone dodatki, panel na ścianie czy ściana w tym kolorze.

Meble kuchenne z frontami czerwonymi pięknie prezentują się z czarnym bądź białym blatem.

>kolor czerwony w życiu w kuchni

Pamiętajcie jednak o innych domownikach zanim podejmiecie decyzję o zastosowaniu koloru czerwonego w kuchni. Czerwone wnętrze nie każdemu może się podobać. Warto uzgodnić, czy dla nich też będzie przyjemnością spożywanie posiłków w tej kolorystyce. 

kolor czerwony w życiu w kuchni

kolor czerwony w życiu w kuchni

 

Dodaj komentarz