Klimatyczne kuchnie z roślinnością

Październik 31, 2012 By In Blog No Comment

Klimatyczne kuchnie z roślinnością. Kuchnia jest dla wielu z nas bardzo ważnym pomieszczeniem w domu, gdzie rozmawiamy z bliskimi, przygotowujemy i spożywamy wspólne posiłki. Choć żyjemy w ciągłym biegu, to i tak dużo czasu spędzamy w kuchni. Warto więc pomyśleć o umieszczeniu w niej roślinności, która nada jej przyjemną aurę.

Zioła zielarskie w doniczkach świetnie nadają się do kuchni, ponieważ zawsze świeże i pachnące wzbogacą smak naszych potraw.

Kuchnie w minionych latach były ponure, ciemne i zakopcone. Współczesna aranżacja wnętrza bazuje na jednym dominującym kolorze lub łączy neutralną biel z innym odważnym odcieniem.

Klimatyczne kuchnie z roślinnością

W jasnych i przestronnych wnętrzach rośliny są najpiękniejszą ozdobą. Odpowiednim miejscem dla roślinności jest parapet okienny, zwłaszcza dla roślin lubiących dużo światła np. kaktusów, pelargonii i trzykrotek. Pamiętajmy żeby nie umieszczać roślin na półkach lub szafkach w pobliżu kuchenki, ze względu na podwyższoną temperaturę w czasie gotowania.

Aby rośliny ozdobiły meble kuchenne, możemy dobierać je na zasadzie podobieństwa barw lub na zasadzie kontrastu. Do jasnego pomieszczenia w kuchni pasują kwiaty o ciemnych liściach i odwrotnie, możemy również eksperymentować z kolorami donic oraz pojemników.

Meble kuchenne udekorują także rośliny zielarskie m.in. bazylia, majeranek, mięta, pietruszka, szczypiorek, lawenda, kolendra, tymianek, szałwia lekarska i rozmaryn lekarski.

Zielone rośliny dobrze prezentują się w naczyniach użytkowych, już nie wykorzystywanych w codziennym użytku np. foremki ze stali, wazy, słoje.

Klimatyczne kuchnie z roślinnością

Dodaj komentarz